środa, 18 marca 2015

Mycie zębów to zabieg pielęgnacyjny

Zazwyczaj słyszymy "wyszoruj zęby dokładnie!", ale przecież zęby to nie podłoga wymagająca szorowania, a delikatna struktura, podatna na uszkodzenia. 

Mycie zębów to w gruncie rzeczy zabieg pielęgnacyjny, który ma zapewnić nam nie tylko zdrowie, ale i piękny uśmiech. Zapomnijmy więc o pośpiesznym i nerwowym naciskaniu szczoteczką na zęby i sprawdźmy, jak prawidłowo należy je myć.

pielęgnacja zębów


Aby dokładnie pozbyć się resztek jedzenia, osadu z kawy czy herbaty, możemy wykonywać ruchy "wymiatające", zaczynając od dziąseł z kierunkiem w dół. Kieszonkę dziąsłową oczyścimy z kolei ustawiając szczoteczkę pod kątem 45 stopni, tak, by jej włosie znalazło się w przestrzeni między zębami a dziąsłem. Delikatne ruchy obrotowe pozwolą pozbyć się zalegających w kieszonkach resztek jedzenia.

Pielęgnację możemy uzupełnić tradycyjnymi ruchami szczoteczki (mycie poziome i pionowe), a na koniec zastosować nić dentystyczną lub specjalny irygator, który zapewni wypłukanie resztek pokarmu z tych miejsc, do których nie byliśmy w stanie dosięgnąć szczoteczką.

Pamiętajmy - cały rytuał mycia zębów powinien trwać minimum 3 minuty!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz