czwartek, 21 stycznia 2016

Czym jest stomatologia anty-aging?

Stomatologia anty-aging wchodzi w zakres stomatologii estetycznej i w szybkim tempie zyskuje na popularności również w Polsce. Grono specjalistów w tej dziedzinie pracuje nie tylko nad leczeniem zębów swoich pacjentów, ale także nad poprawą ogólnego wyglądu całej twarzy. Zarówno kondycja naszej skóry, jak i stan uzębienia uwidaczniają postępujący proces starzenia. I tutaj z pomocą przychodzi nowoczesna stomatologia, która nie tylko leczy zęby, ale w widoczny sposób zapobiega oznakom starzenia.

starsza kobieta z pięknym uśmiechem

Stomatologia anty-aging to szereg zabiegów mających na celu zachowanie bądź przywrócenie pięknego uśmiechu. Wśród nich znaleźć można m.in.:
  • lifting stomatologiczny – kompleksowe leczenie zębów oraz wad zgryzu, które mają wpływ na wygląd twarzy
  • ortolifting – spłycanie zmarszczek poprzez poszerzenie łuku zębowego, które ma na celu skorygowanie rysów twarzy 
  • bonding – dzięki tej metodzie możliwe jest nadanie zębom śnieżnobiałego koloru bez przebarwień, zlikwidowanie diastemy oraz skorygowanie wszelkich niedoskonałości uzębienia (m.in. w przypadku złamania lub ukruszenia zęba).

Konsekwencje ścierania się zębów

Z wiekiem nasze zęby stają się coraz krótsze za sprawą stopniowego ścierania się. Wówczas mięśnie oraz skóra twarzy zaczyna tracić swe naturalne oparcie. Wokół ust pojawiają się bruzdy i zmarszczki, które sprawiają, że wyglądamy starzej. Braki w uzębieniu tylko pogłębiają proces starzenia, dlatego tak istotna jest odpowiednia pielęgnacja zębów już od najmłodszych lat. Dzięki regularnemu przeprowadzaniu podstawowych zabiegów dentystycznych oraz skorygowaniu wad zgryzu  jesteśmy w stanie wydłużyć „żywotność” naszego uzębienia o kilka, a nawet kilkanaście lat. Warto również pamiętać, że nie bez znaczenia będą tutaj nawyki żywieniowe oraz prowadzony tryb życia.

Zaawansowana stomatologia estetyczna

Dzięki najnowszym technologiom wykorzystywanym w stomatologii estetycznej możemy cieszyć się nie tylko białym i równym uśmiechem. Specjalistyczne zabiegi pozwalają również:
  • wymodelować i uwydatnić usta
  • zlikwidować zwiotczenia w okolicach ust
  • wymodelować kontur brody
  • zapobiec ścieraniu się zębów
  • zapobiec cofaniu się dziąseł

Nowoczesne narzędzia stomatologii przeciwstarzeniowej


Specjaliści na co dzień zajmujący się „naprawą” uśmiechu swoich pacjentów mają w swym zasięgu szereg nowoczesnych narzędzi oraz rozwiązań stomatologii estetycznej. Popularne są przede wszystkim licówki, aparaty ortodontyczne, wysokiej jakości protezy oraz implanty. W leczeniu ortodontycznym wykorzystywane są szyny okluzyjne, a sam proces eliminowania wad zgryzu powinien współgrać z pracą kości szczęk oraz mięśni twarzy.
W zaawansowanym leczeniu z zakresu stomatologii anty-aging stosowane są również biomateriały, botoks, a nawet przeszczepy tkankowe.

Stomatologia przeciwstarzeniowa powinna być priorytetem każdego, komu zależy na zachowaniu młodego wyglądu na dłużej. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy od razu poddać się szeregowi skomplikowanych zabiegów. Ważne jest, aby od najmłodszych lat odpowiednio dbać o zęby, systematycznie leczyć wszelkie schorzenia w obrębie jamy ustnej, zwalczać przebarwienia i nie dopuścić do rozprzestrzeniania się próchnicy. Są to podstawowe zalecenia, które w znacznym stopniu pomogą nam zachować zdrowy i piękny uśmiech przez wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz