środa, 24 czerwca 2015

Zanim wyjedziesz na urlop

Przed wyjazdem na urlop warto pamiętać o kilku kwestiach. Jak wspomnieliśmy w jednym z poprzednich wpisów, konieczna jest wizyta kontrolna u stomatologa - z odpowiednim wyprzedzeniem. 
co zabrać na urlop

Należy wziąć pod uwagę jednak dodatkowe kwestie:
  • jeśli podczas wizyty kontrolnej okaże się, że konieczne jest leczenie kanałowe (a zabieg ten wymaga zwykle kilku wizyt), warto rozważyć przesunięcie urlopu. Ból zęba i tak nie pozwoli cieszyć się nam wypoczynkiem, lepiej więc na pierwszym miejscu postawić zalecenia lekarza;
  • jeśli jesteśmy po poważnym zabiegu chirurgicznym w obrębie jamy ustnej, np. leczeniu kanałowym, ekstrakcji zęba - nie wybierajmy się podczas urlopu na długie wycieczki i chrońmy podrażnione miejsce przed słońcem. Pamiętajmy o zimnych okładach;
  • zapakujmy leki zaordynowane przez stomatologa (jeśli jesteśmy po zabiegu) i przestrzegajmy ich stosowania;
  • jeśli wizyta kontrolna nie wykazała żadnych niepokojących zmian, na wszelki wypadek zorientujmy się gdzie w miejscowości, do której jedziemy na urlop, znajduje się najbliższy gabinet stomatologiczny. Dysponując taką wiedzą z wyprzedzeniem, nie będziemy musieli w pośpiechu szukać pomocy (gdy np. ułamie się nam ząb lub zaczniemy odczuwać ból).
Stosując się do tych zaleceń, zdecydowanie zmniejszymy ryzyko wystąpienia problemów ze strony jamy ustnej w czasie urlopu, a gdyby się one pojawiły, zawsze będziemy wiedzieli gdzie uzyskamy najbliższą pomoc.

WAŻNE: jeśli w czasie wolnym odczuwaliśmy jakieś dolegliwości w obrębie jamy ustnej, to po powrocie z urlopu bezwzględnie należy zgłosić się do opiekującego się nami stomatologa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz